Cytryn 2017Kamienie cytrynu mają wokół siebie mnóstwo mniejszych kwarców. Profil ich ma dość szczegółowe informacje. Oznakowane 14K.

Po zakończeniu przetwarzania końców cytrynu z dala od zakończenia, należy przetworzyć kończące się jego końce. Będą one miały niewielkie wtrącenia bezpośrednio na ich wskazówkach. Zerknij lub wyrwij się ponad rutynę i zdobądź swój cytryn.

Po podgrzaniu cytrynu tworzy się głównie złoto. Choć można mieć małą część zielonych kamieni, nie da się złapać zieleni i złotego razem, ponieważ zielony jest wydobywany w niższej temperaturze. Zaraz po znalezieniu cytrynu będzie on szedł prosto do złotego. Jeśli przegrzeje się na jakimkolwiek etapie, po prostu ponownie napromieniuj go i powtórz proces.

Różnica między cytrynem i ametystem jest tylko stanem utlenienia żelaza zanieczyszczeń obecnych w kwarcu. Zmniejszenie stopnia utleniania żelaza w strukturze kwarcowej spowoduje, że purpurowy kolor ametystu zanika i stanie się żółty na czerwono-pomarańczowy (cytrynowy), zielony lub bezbarwny w zależności od miejsca. Oryginalny stan utleniania obecnych zanieczyszczeń żelaza zależy od ilości i czasu nałożenia ciepła.

Od cytrynu, a to dotyczy więcej dla kolekcjonerów kryształu niż do kolekcjonerów kamieni szlachetnych, jest "duchowy" kąt. Większość kryształów jest stosunkowo gigantycznych, ponieważ mogą mieć od 50 do dziesiątków tysięcy karatów, podczas gdy większość kamieni szlachetnych ma poniżej 10 karatów. Tutaj, tak zwane wewnętrzne wady przekształcają się w niesamowite i fascynujące krajobrazy. Niektóre zewnętrzne "defekty" są uważane za "najwyższej" jakości. Jednym z najbardziej pożądanych kryształów, na przykład, jest biała kwarcowa kula z zieloną piramidą fantomową. Najbardziej nieuchwytny wydaje się być żółtym kryształem z piramidą fantomową lub białym kwarcowym kryształem z żółtą piramidą fantomową, z którą osobiście jeszcze się nie spotkałem, chociaż szukałem je od lat. Tak czy inaczej, to cytryn raczej niż jakikolwiek kamień szlachetny, jest tym kamieniem, który najbardziej pragnę

Komentarze